Oriflame Fatura Ödemeleri, Borçuna İşleyen Faizler

Oriflame fatura ödeme noktaları, masraflar, en kolay ödeme şekli ve ödenmemiş faturaya işleyen faiz oranları ve icra masrafları nedir?

Değerli Oriflame Danışmanları ve Oriflame’e kayıt olacak yeni üyeler: Bana gelen sorular arasında Oriflame fatura ödemelerinde gecikme yaparsam ne olur, şeklinde bir soru geldi ve cevabını vermeden soruyu soran danışman adayı bir kaç gün gecikse dahi 300-500 tl bir faiz koyduğunu söyledi!

Oriflame köklü geçmişi olan, prensip sahibi dünyada 5 fabrikası bulunan 100 bilim adamının çalıştığı doğal ürünler üreten lider kozmetik firmalarından biridir. Ürünleri Oriflame danışmanları tarafından tüketilir ve satılır, beğenilen bir firmadır.

Sorunun cevabı ise şimdiye kadar hiç böyle bir vakıa görülmemiştir.

Yani ne akla ne de mantığa sığmaz! Ne var ki ödemelerini geciktiren üyeleri caydırmak adına küçük bir faiz eklenir bu da %5 gecikme faizi diye adı üzerinde gecikme faizi bazen  olmuyor danışmanlar bu ödeme sürelerini biraz fazla zamana yayarak 3-5 aya geciktiriyorlar, buna uygulanan faiz şu şekilde işler; önce %5 gecikme faizi sonrasında uyarılar ve 20 tl sabit bir para eklenir bende o 20 tl paranın ne olduğunu bilmiyorum belki işleme alma parası da olabilir, sonrasında faiz işlemeye devam ederken 3-4 ay geçerse icra masrafı olarak sanırım 180 tl gibi bir para eklenir borca ilave olarak yani toparlayacak  olursak kesinlikle oriflame hiç bir üyesini danışmanını ve direktörünü sıkıntıya düşürmek istemez.

Oriflame Fatura Ödemeleri, Borçuna İşleyen Faizler
Oriflame Fatura Ödemeleri, Borçuna İşleyen Faizler

 

Eğer kozmetik alanında doğrudan satış işi yapmak isterseniz tavsiye edeceğim bir iştir. Hayalleri ve hedefleri olan çok danışmanlar buradan hayalindeki evi, arabayı almış ve yüksek bir gelire ulaşmıştır.

Oriflame’de fatura  ödeme noktaları  çoktur ama ben size en uygun olan yöntem ve yolu söylemek istiyorum..

Akbank şubelerinden masrafsız gişelere gittiğinizde oriflame faturasını ödemek istiyorum demeniz yeterlidir. Sizden istenen bilgi Oriflame Danışman numaranız olacak aklınız da yok ise bir kağıda yazınız. Bir başka ödeme şekli ise internet bankacılığından fatura ödeme seçeneği ile bir çok bankadan ödeme yapabilirsiniz.

Eğer hala bir şüpheniz varsa ya yüz yüze görüşelim yada buradan yorum bırakınız cevaplar gelsin.

 

 1. fatma diyor ki:

  ben böle birşey görmedim 180 tl lik faturam 587 tl olmuş ne avukat masrafı sağı soluymus yaa ben ödediğim halde ödenmedi görünüyor ve ben tüketici haklarına şikayet etcem

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Fatma Hanım, Oriflame ödenmeyen faturalara gecikme bedeli ekliyor. Oriflame faturanızı ödemeniz gereken tarihte ödemeyip geciktirirseniz buna gecikme faizi, bedeli ekliyor. Dahada ödemez iseniz mesela 3-4 ay gibi icra ve avukat masrafları ekleniyor. Çünkü sistem otomatik ekliyor. Siz müşteri hizmetleri ile konuşmayı deneyiniz. Konuşamazsanız tüketici mahkemesine başvurun.

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Esra Hanım, Oriflame müşteri hizmetleri birimine ulaşabilir misiniz? Eğer danışman kodunuzu biliyor olsaydınız ben borcunuza bakabilirdim. Şu şekilde bir işlem yapabilirsiniz. Oriflame’e tekrar üye olmak için formu dolduruneğer borcunuz var ise sizin kaydınızı açmaz uyarı bilgisi verecektir. ister buradan tıkla formu doldur. İsterseniz buradan üye kayıt olmak için bilgilerinizi doldurun. Biz deneyelim. Oriflame Tekrar Üye OlmaK İçin Tıkla

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Merve Hanım, oriflame müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir kimlik bilginiz ile öğrenebilirsiniz. Yada eskiden oriflame den sipariş verdiyseniz danışman numaranız orada yazıyor onunla da öğrenebilirsiniz. Sponsorunuzu tanıyor musunuz o da size yardımcı olabilir. Biz nasıl yardımcı olabiliriz, kayıt bilgilerini verirsiniz eğer borcunuz varsa sistem kaydınızı açmaz bize uyarı mesajı verir. Kayıt olmak isterseniz hem kontrolünü yapalım bu şekilde olur mu? Bana Whatsapdan ulaşabilirsin. tel.05072821706

   • Merve diyor ki:

    Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim. Peki eğer borcum varsa danışman kodunu bilmeden nasıl yatırabilirim bu konu hakkında bilginiz var mı ?

 2. yasemin çelebi diyor ki:

  merhaba son ödeme tarihi 08.01.2018 olan 338,27 tl tutarındaki faturamı bazı özel nedenlerden ödeyemedim. bugün görünen borç 742,09 tl yani 403,82 tl yaklaşık 2 ay içinde talep ettikleri tutar. nerde %5 faiz nerde 20 tl ödeme. bu konuda fikir verir yardımcı olurmusunuz. ayrıca avukattan da mesaj geldi icra takibi öncesi uyarı diye.

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Yasemin Hanım, Gerçekten sizin adınıza üzüldüm. Oriflame ilk ay ödenmeyen faturaya %5 eklediği doğrudur sonrasındaki o 20 tl danışman acaba öder mi? Diyerek eklenen küçük bir tutar. Ama bu sizin bahsettiğiniz rakam ise bankalar eklemez bu kadar faizi burada size tavsiyem bulunduğunuz bölgede tüketici hakem heyeti olacaktır, oraya başvurunuz.
   Şikayetim var com ‘a da yazınız. Bana soracak olursanız, Oriflame faturanızı ptt gişelerinden ana parasını ödeyiniz. Ve dediğim gibi tüketici haklarına hakem heyetine başvurunuz.

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Şükriye Hanım, Oriflame de gecikmeye düşen faturalarda faiz (geç ödeme) %5-6’yı geçmez, bu fark duruma göre yani bir ayı geçerse katlar. 4-5 gün gibi bir zaman içinde öderseniz çok bir fark ödemezsiniz.

 3. Şenel diyor ki:

  Oriflamedem icralık oldum bugun ödeme yapmam gerek ödeme yapıcam ama bulunduğum yerde atm yok internetten nasıl ödeme yapabilirim

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Şenel, Oriflame resmi web sitesinden danışman girişi yaparak kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Postane gişelerinden, iş bankası mobil uygulamadan oriflame ödemesi de yapılıyor.

 4. Munevver diyor ki:

  Merhaba. Benim 2014te borcum vardı ben ödeme yaptım fakat kendi bankasından değil başka bi yerden ödeme yaptım bu yüzden oriflameye bu ödeme düşmemiş.
  O günden bu güne ödedim diye hiç dikkate almadım. Yani biraz da geç ödemiştim. Sadece ana borcunu ödedim.
  Mail attim makbuzu gönderdim yine silinmemiş.
  Avukata whatsaptan gönderdim yine silinmemiş kaç sene geçmiş üzerinden. Sonra avukat silmeyince ben biraz tepki gösterdiğimde benimle hiçbir şekilde ilgilenmediler beni aramadılar.
  Oriflamenin kendisini aradığımda yine ilgilenmediler. Bende herhalde sildiler e devlette görünmüyo borcum diye rahat davrandım. Sene oldu 2018. Üzerine evlendim 2 sene oldu soyadim adresim değişti. Babama icra kağıdı ulaşmış ama anlamadigi için o da bir şey söylemedi. Dekontlar elimde mevcut ama göndersem de hiçbir şey değişmiyor.
  Az önce icra kurumunu aradım bana 1 hafta süre içinde 800 tl ödemeli 1 hafta ödemezsem 1900 gibi bi miktar olacağını avukat icra ücreti v.s söyledi. Ve benim ana borcu ödedikten sonra tekrar alışveriş yaptığımı söyledi fakat böyle bir şey asla mümkün bile değil.
  Ben durumum olmadığını sadece 800 tl yi ödeyebileceğimi onu da hemen ödeyemeyeceğimi söylüyorum fakat süre vermiyolar. Gerçekten aylarca yoruldum bana artık biri yardımcı olsun yoksa elimdeki dekontlarla savcılığa başvurmam gerekecek.
  Ben uğraşmak da uğraştırmak da istemiyorum.

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Münevver Hanım, Oriflame müşteri hizmetleri birimi ödenmeyen faturaları avukata aktardığı için siz o avukat ile iletişim kurmaya çalışınız. Eğer gerçekten ödemek istiyorsanız o zaman ilk önce şikayetim var a sonrada tüketici hakem heyetine başvurun oradan size bir yol göstereceklerdir.
   Bulunduğunuz ilçede kaymakamlıkta olsa gerek tüketici hakem heyetine gitmenizi öneririm.

 5. Ayse diyor ki:

  Merhblar .bn unutmus oldugum bı fatturam var ve bunu bıle ısteye yapmadm babam felc olmustı 100 tllık borc olms 550 tl. Bn napmam gerkıo calısmıorm odeyemmde

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Ayşe, Babanın falç olmasına üzüldüm. Geçmiş olsun Allah şifa versin. Oriflame ödenmeyen faturalara gecikme bedeli olarak %5 fark ekliyor. Yani eğer bir ay sonra ödemek istediğinizde size en fazla 100 tl olan oriflame faturan 107 tl olur. 550 lira olması için 5-6 ay ve üzeri olası gerekir ki buda icra ve avukat masrafı demek. Ne yapmalısın Oriflame faturanızı ödemek için postaneye gidin oriflame faturamı ödemek istiyorum deyin oradaki personel bilgi verecektir. En azından ana paranızı ödeyiniz.

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Ayşe, birde şu şekilde düşünün, bir işletmeniz var insanlara bu işletme üzerinden fırsat sunuyorsun ve onların para kazanması için yardım ediyorsun onlara hiç para ödemeden sermayesi sizin tarafınızdan karşılanan bir iş olduğunu düşünün ama diyorsun ki al bu ürünleri bana kısa bir süre sonra veya ürünleri sattığında parasını getirirsin diyor ve gönderiyorsun. Sonra bakıyorsun ki o yardım ettiğin kişi sağda solda geziyor senin verdiğin ürünleri ziyan ettim veya satmış parasının tamamını da harcamış. Peki bu durumda sen ne yaparsın? Oriflame de bu yukarıda bahsettiğim gibi bir çok seviyesiz insan var borcuna sadık olmayan bunu fırsat bilip oriflame’in sunduğu fırsatı kötüye kullanan. Sizin belki gerçekten bir mazeretiniz olmuş olabilir bir banka düşünün ve kredinizi ödemediğinizi tamam ya buda bien olsun der mi? Hiç bir banka bunu demez değil mi?

 6. Şule diyor ki:

  Merhaba.
  Benim oriflame ye 1 yıldır borcum varmış fakat beni üye yapan arkadaşım olduğu için telefon numarasını da kendi girmiş bana bi bilgi gelmedi. Suanda da danisman girişinden hesabima giris yapamıyorum ödemeyi yapmam gerekiyo müşteri hizmetlerinden dahi yardım alamadım ne yapmam gerekiyor

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Şule Hanım, Oriflame de üyeliğiniz bir yıl ve üzeri olsa da borcunuzdan dolayı hala kaydınız devam eder. Sizi Oriflame’e kayıt eden arkadaşınız ise size bunu bildirmiş olmalı sonuç olarak Oriflame den sipariş verilmiş ama arkadaşın yada siz! Burada yapılacak işlem O siparişi veren kişiye gidin ve faturayı ödemesini bunun için de müşteri hizmetleri biriminden avukat ve içra durumunu öğrenerek ne yapılması gerekiyorsa halletmesini iste…

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Şule Hanım, diğer bir husus ise danışman numaranız ile postaneye gidiniz ve gişeden oriflame faturası ödemek istediğinizi belirtiniz ve en azından karşınıza bir şeyler çıkacaktır ana parasını yatırın.

 7. Aysel diyor ki:

  Merhaba benim pazartesi son ödeme günüm. Ancak iki üç gün gecikmeli ödeyeceğim maalesef. Ne kadar faiz gelir acaba ? Belirttiğiniz 20 TL tutar 1 ay gecikince mi ekleniyor yoksa 1 gün geçse dahi mi ekleniyor o kısmı anlayamadim

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Aysel Hanım, Oriflame de ödenmeyen fturalar için uygulama şu şekilde günü geçmiş faturaya %5 fark koyar bunu ilk 3 gün de ekleniyor bu duruma göre değişiyor. Sonra 1 ay fark koymaz 2. ay 3. ay ödenmez ise o 20tl ve sonrasında avukat ve icra masrafları eklenir. Bu fatrasını ödemeyenlere uygulanır yoksa 1 ay içinde ödeme yapılacak ise 200tl lik bir faturada ancak 11 tl gibi bir fark ödenir.

 8. Aysel diyor ki:

  Merhaba benim pazartesi son ödeme günüm. Ancak iki üç gecikmeli ödeyeceğim maalesef. Ne kadar faiz gelir acaba ? Belirttiğiniz 20 TL tutar 1 ay gecikince mi ekleniyor yoksa 1 gün geçse dahi mi ekleniyor o kısmı anlayamadim

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Aysel Hanım, Oriflame gecikme bedeli belki de koymaya bilir! Bazen birkaç gün gecikse de daha işlememiş oluyor. Ama örnek: 1 hafta geç ödemek istediniz varsayalım %5 gibi bir fark koyar.

 9. Zeliha diyor ki:

  Merhaba ben 200 tl lik alışveriş yaptım ödemem için son 2 gün kaldı ancak şu an borcumun sadece 100 tl sini odeyebilicem geri kalanı ise 1 hafta da odeyebilirim benim merak ettiğim konu bir sıkıntı olur mu parça parça yatırmam da

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Zeliha hanım, Oriflame faturanın tamamını odeyemiyorsaniz, düşündüğünüz gibi bölerek ödemeniz yararinizadir olur. Gecikme bedeli en fazla 5 lira olur ama bir bir haftadan daha geç öderseniz bu artabilir.Oriflame fatura ödemesini nereden
   yapabilirsiniz?

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Hira Hanım, Oriflame fatura ödemenizi daha fazla ertelemeyin ki o aşağıdaki bahsettiğimiz avukat ve diğer masraflarla daha fazla artmasın. Size tavsiyem, en azından ptt den gizelerden azda olsa ödeme yapınız.

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Hira, Oriflame ödenmeyen faturalara uygulanan gecikme bedeli %5 -%6 dır. Şimdi Sizin Oriflame siparişinin 200 lira olduğunu örnek alırsak yaklaşık 30 lira gecikme bedeli buna ilave olarak da 20 lira gibi bir tutarda sonradan geliyor. Danışman faturasını daha da ödemediğini varsayarsak buna avukat masrafı ve içra yolu açılıyor. O zaman faiz ve avukat masrafı falan 450 tl ana borcunuzdan hariç bir borç daha ekleniyor.

 10. Ysmn diyor ki:

  Merhaba benim 17 sinde fatura odemek için son gün fakat ben faturayi subatin 6 sinda odeyebilecegim bunun icin ne kadar bi para keserler acaba kesin bilgi verebilirseniz sevinirim simdiden tesekkurler…

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba İrem, Eğer oriflame faturanızı 1 hafta içinde ödeyecekseniz o zaman çok bir şey gelmez en fazla, gecikme bedeli olarak 7-8 tl olabilir. Ama siz bunu ödemeyecekseniz mesela 2,3 ay gibi bunun için yüksek tutarlar çıkabilir.

 11. Zeynep diyor ki:

  Ben faturamın gününü bir kaç hafta geciktirdim ve 30 lira faiz katladı. Faturamı ödedim faizi ödeyemedim bu yüzden bir kaç ayda sipariş veremedim şimdi faizi ödemek ve satışa devam etmek istiyorum danışman girişinden giriş yapıyorum ama danışman kodu şifre yanlış diyor ben faizi nasıl ödeyeceğim acil bilgiye ihtiyacım var yardımcı olur musunuz ?

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba, Oriflame danışman girişi yaparak borcunu ödemenin yolu var. Eğer danışman numarası ve şifreni bilmiyorsan senin kayıtlı olduğun sponsorunuzdan yardım isteyiniz. Danışman numaranızı biliyorsanız bana gönderin şifrenizi size göndereyim. Diğer bir yol ise kalan borcunuzu PTT şubesi ile odeyiniz. Sipariş verebilirsiniz.

 12. Büşra diyor ki:

  Benim faturam 220 tl idi 4 gun oldu odeyemedim Simdi 1 hafta yaklasik bir sure icinde odeme yapacağim faizim ne kadar olur?? Acil donus yapin lutfenn 🙁 :'(

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Büşra Hanım, Oriflame Ödenmeyen geciken faturalara uyguladığı faiz oranı %6 dır. Bu bazen değişiklik de gösterebiliyor. Örnek: 2-3 gün gecikme olduğunda faiz eklemediği de oluyor daha fazla 1-2 hafta gecikmelerde sadece faiz oranını ekliyor. Eğer kişi hiz ödememek gibi bir niyeti var ise o zaman diğer masraflar da eklenerek ödenecek tutar büyüyor. Sizin anlattığınıza göre 15 tl gibi bir ödeme cıkar. Faturanızı ödedikten sonra bize dönüş yapar mısınız yorumlarınız bizim için değerli diğer oriflame danışmanlarını bilgi paylaşımında bulunarak doğru bilgiler aktaralım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir